Pikaso dėsnis

picasso-light

Sykį prie žymaus dailininko Pikaso (Picasso) priėjo jam nepažįstama moteris ir paprašė ką nors nupiešti. Jis brūkštelėjo, ištiesė jai piešinį ir paprašė dešimties tūkstančių dolerių. Moteris apstulbo: „Už penkių minučių darbą reikalaujate dešimties tūkstančių?!“

„Darbas užtruko penkias minutes, bet mokslas – trisdešimt metų,“ – atsakė dailininkas.

Taip, sunku patikėti, kad bet kokios profesijos tenka siekti jei ne metų metus, tai bent keletą sunkių mėnesių. Juk meistrams taip puikiai sekasi! Turbūt jie tiesiog talentingi, ar ne? Turbūt aš tiesiog turėčiau rasti sritį, kurioje nereikės mokytis – esu gimęs tai daryti, esu gavęs tą mistinę dovaną…

Dauguma žmonių vis užkimba už kabliuko: „Nusipirkę ir perskaitę šią knygą, sužinosite, kaip praturtėti per dvidešimt keturias valandas!“ Praturtėti, išgražėti, sulieknėti, rasti sau porą, rašyti bestselerius, bestselinti… Ak, norisi pasiekti finišą greit ir lengvai.

Tačiau tokių knygų autoriai nepasakoja, kiek laiko jie užtruko besimokydami… na, kad ir tokių pinigų išgavimo metodų, kaip knygų apie praturtėjimą rašymas (nes gudriai ir patraukliai rašyti irgi reikia išmokti).

Galiausiai kiek žmonių sumoka šimtus, tūkstančius tam, kad sužinotų nepajudinamą tiesą: sunkus darbas yra neišvengiamas.

(rašyta pagal Psychotactics Zingers)

1 atsakymas į “Pikaso dėsnis

  1. Tai jau tikrai. Matome paprastai rezultatą ir sakome, kad kaip jam ar jai pasisekė. O tai sėkmės gal tik koks 1 procentas. Visa kita – darbas, darbas, darbas.